۱۳۹۸/۰۲/۱۹

کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان با حضور معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار

جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان در روز دوشنبه مورخ ۱۶/۲/۹۷ با ریاست جناب آقای دکتر حیاتی معاون محترم سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری و حضور سایر اعضاء در محل سالن جلسات حوزه معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار گردید.

 دکتر ولی الله حیاتی معاون محترم سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری :
 در سالهای گذشته بحث مقابله با آسیب های اجتماعی جزیره ای عمل می شد اما یکی از تاکیدات استاندار اختصاص اعتبارات به اولویت های این حوزه است. وی افزود: دستگاه های اجرایی دو هفته فرصت دارند تا آسیب های اجتماعی را احصا کرده و ۴ اولویت نخست را مشخص کرده تا بر مبنای آن برنامه ریزی و هزینه کرد اعتبارات داشته باشیم. حیاتی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار مهم است و در خراسان شمالی دستگاه های اجرایی مختلفی مجوز این سازمان ها را صادر می کنند.
وی در ادامه سخنان خود وحدت رویه داشتن را به نظارت مرتبط دانست و گفت: اگر نظارتی بر کارکرد آنها ایجاد نشود موجب بروز آسیب های اجتماعی بیشتری می شود.
وی در خصوص دانش نامه دفاع مقدس نیز گفت: دفاع مقدس ، آیینه تمام نمای افتخارات ملت ایران است و لذا ارزش و جایگاه دفاع مقدس و خلق حماسه های آن بسیار بالاست.
آقای حیاتی افزود: طرح این دانش نامه دفاع مقدس قالب و ساختار پخته ای ندارد و نیازمند کار بیشتری است بنابراین کار گروه ویژه ای تشکیل شود تا طرح پخته تر و جامع تری ارائه شود زیرا این دانش نامه در معرض قضاوت مخاطبان قرار خواهد گرفت.
وی در خصوص طرح خانواده سالم نیز گفت: گزارشی از خروجی کار ارائه نشد زیرا آمارها نشان از افزایش طلاق را دارد پس باید با تشکیل کار گروه ویژه دیگری این طرح نیز مورد پایش قرار گیرد و محدود به مرکز استان هم نباشد.
آقای حیاتی خاطرنشان کرد: در مناطقی که با ازدواج زودهنگام مواجه هستند طرح خانواده سالم با جدیت بیشتری اجرایی شود و جای آموزش های قبل و حین و پس از ازدواج نیز در این طرح خالی است و این آموزش ها باید کیفی باشد.
 
 
جناب آقای آریان مدیر کل محترم  اجتماعی و فرهنگی استانداری :ضمن تقدیر از فعالیت های و برنامه های دستگاهها عضو کارگروه اجتماعی و فرهنگی استانداری در سال 97 خواستار اهتمام و تلاش بیشتر دستگاهها در سال جدید در جهت پیشبرد اهداف نظام و دولت محترم تدبیر و امید با تاکید بر حوزه های اجتماعی و فرهنگی و کنترل و کاهش آسیب ها شدند.

منبع : دفتر امور اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۶۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده