۱۳۹۵/۱۲/۲۵

برگزاری جلسه نشست کارگاهی معاونین و کارشناسان امور اجتماعی و فرهنگی فرمانداریها و بخشداریهای تابعه استان

نشست کارگاهی معاونین و کارشناسان امور اجتماعی و فرهنگی فرمانداریها و بخشداریهای تابعه استان در روز دوشنبه مورخ ۹۵/۱۲/۲۳در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بجنورد برگزار گردید.

محمدتقی ایرانی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری:
در نشست کارگاهی کارشناسان امور اجتماعی فرمانداری ها و بخشداری های استان ضمن رد برخورد دستوری و بخشنامه ای در حوزه فرهنگ و اجتماع تصریح کرد: حوزه فرهنگی و اجتماعی حوزه مهم و تاثیرگذاری است و اگر موانعی هست، باید با تدبیر آن را برطرف کرد.
وی با اشاره به پیشینه 7 هزار سال تمدن فرهنگی ایران و فرهنگ اسلامی پس از آن خاطرنشان کرد: انقلاب ما هم انقلابی فرهنگی است و با این پیشینه و تمدن نباید درباره مسائل فرهنگی دینی نگرانی زیادی داشته باشیم ما ظرفیت غنی و عظیمی داریم باید در مقابل توطئه و شبیخون فرهنگی وحدت داشته باشیم و از ابزار نوین برای انتقال مفاهیم فرهنگی و هویتی بویژه به جوانان توجه و برنامه داشته باشیماگر هم مسائلی هست، باید با ارائه راهکارهای کارشناسی برای آن ها چاره اندیشی شود.
وی ادامه داد: با تلاش های انجام شده طی سال های اخیر، کاهش تدریجی آسیب های اجتماعی را شاهد خواهیم بود اما باید با حمایت از برنامه های دولت در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری، آسسیب های ناشی از معضل بیکاری در جامعه هم رو به کاستی برود.
دکتر ایرانی از کارشناسان حاضر در این نشست خواست در تبیین سیاست های راهبردی دولت تدبیر و امید و شناساندن هر چه بیشتر خدمات گسترده دولت یازدهم در قبال اقشار مختلف کوشا باشند.

 خانم باقری باغان مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری:  
با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص دغدغه  ایشان در حوزه آسیب های اجتماعی که فرموده بودند :مردم عائله ما هستند  ،خواستار اجرای طرح سمنهای خانوادگی در جهت استفاده از ظرفیت این سمنها  و در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در استان  شدند.مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری در ادامه   ضمن تقدیر از  معاونین و کارشناسان امور اجتماعی و فرهنگی و فرمانداریها وبخشداریهای تابعه استان در خصوص اقدامات موثر ایشان در حوزه های  اجتماعی و فرهنگی شهرستانها ،خواستار اهتمام بیشتر همکاران  در سال آتی شدند.ایشان در ادامه با اشاره به تفاهم نامه ها ی منعقد شده با دستگاهها و سمن های استانی در جهت پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی اولویت دار و حاد استانی ،خواستار نظارت جدی همکاران بر مراحل اجرای این تفاهم نامه ها در شهرستانها شدند.   


منبع : دفتر امور اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۱۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
        
اخبار برگزیده