۱۳۹۵/۱۲/۱۷

حضور جناب آقای ملازاده جانشین محترم قائم مقام وزیر کشور در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان

جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی با حضور جناب آقای ملازاده جانشین محترم قائم مقام وزیر کشور در بازرسی ستاد صیانت و جناب آقای نوبخت بازرس محترم ستاد صیانت مرکزی و به ریاست جناب آقای ایرانی معاون محترم سیاسی امنیتی و اجتماعی استان برگزار شد.

 در این جلسه جناب آقای ایرانی  اظهار داشتند : بحث آموزش در رعایت حقوق شهروندی الزامی است و مردم باید نسبت به شناخت حقوق خود آگاهی لازم را داشته باشند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی  افزود: حقوق شهروندی برگرفته از قانون اساسی جمهوری اسلامی و آموزه های دینی ما است و به عنوان یک وظیفه ی اداری و ملی بر عهده تمامی دستگاههای اجرایی و حکومتی قرار گرفته است.  ما باید از فضای آموزشی حاکم بر کشور و بهره مندی از ظرفیت وزارتخانه های آموزش و پرورش،علوم فناوری و تحقیقات و همچنین بهداشت و درمان در راستای آموزش حقوق شهروندی به عموم مردم گام برداریم.
ایشان بیان داشت: بسیاری از موارد ذکر شده در منشور حقوق شهروندی که توسط رئیس جمهور رونمایی شد در واقع همان حقوق بشر در منشور سازمان بین المللی است.
وی تاکید کرد: رعایت حقوق شهروندی خواسته ی مهم مردم شریف و انقلابی ایران بوده است و بنابراین تمامی مدیران استانی و دستگاههای اجرایی باید بیش از گذشته نسبت به تکریم مردم به عنوان صاحبان حق اهتمام ورزند.
در ادامه جلسه جناب آقای ملازاده در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان اظهار داشت: ستاد صیانت کشور با دو محوریت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و رعایت حقوق شهروندی اقدامات خوبی در راستای کاهش نارضایتی های عمومی و همچنین کاهش آسیب های اجتماعی در سطح جامعه داشته است.
جناب آقای ملازاده افزود: خوشبختانه در ارزیابی های صورت گرفته وضعیت کشور در حوزه رعایت حقوق شهروندی مطلوب است و همچنین از وجود برخی نواقص در این حوزه آگاه هستیم و سعی در برطرف نمودن آن داریم..
وی اظهار داشتند: دولت تدبیر و امید به دنبال کاهش مشکلات در حوزه رعایت امنیت عمومی و حقوق شهروندی است و این نکته باید در دستور کار تمامی مدیران استانی و دستگاههای اجرایی قرار گیرد.
 


منبع : دفتر امور اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۱۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
        
اخبار برگزیده